Welcome to the home of the Gulf Coast Running Club
2002 Woolmarket Duathlon #3 race results
Return to race results menu

Check your history

MULTI-SPORT EVENT
1. Michael Brown M 30 0:53:46  58. Craig Taffaro M 37 1:09:05  
2. Richard Smith M 34 0:54:28  59. Jeannie Cook F 40 1:09:12  
3. Pete Prichard M 38 0:54:35  60. Dwight Hollingsworth M 49 1:09:43  
4. Paul Bodet M 33 0:55:02  61. Wayne Snow M 42 1:09:44  
5. Chris Ready M 38 0:55:52  62. Rock Earhart M 55 1:10:07  
6. Robert Scott M 34 0:56:19  63. Chad Clarke M 31 1:10:33  
7. Steve Chatters M 43 0:57:49  64. George Green M 31 1:11:13  
8. Tony Burrell M 39 0:57:58  65. Ronnie Adams M 47 1:11:19  
9. Terry Bailey M 50 0:58:30  66. Mike Nichols M 33 1:11:21  
10. Jeb Berry M 27 0:59:36  67. Mike McShan M 33 1:11:23  
11. Adam Johnson M 14 1:00:00  68. Mike Plaiscia M 33 1:11:37  
12. Kristin Vergunst F 48 1:00:07  69. Jonathan Blotner M 38 1:11:46  
13. Ed Wheeler M 44 1:00:21  70. Brett Babin M 17 1:12:05  
14. Danny Cook M 41 1:00:21  71. Elden Earhart M 35 1:12:52  
15. Mike Scardino M 40 1:00:30  72. Steven Evans M 36 1:12:56  
16. John McKee M 40 1:00:32  73. Edwin Agregaard M 37 1:12:58  
17. Glenn Gulotta M 46 1:00:39  74. Ellisa Brown F 31 1:13:14  
18. Britta Marks F 32 1:00:42  75. Michael Breaux M 35 1:13:23  
19. Bob Clark M 53 1:01:35  76. Wendy Lucas F 42 1:13:23  
20. Timmy Jernigan M 40 1:01:42  77. Shaun McKee F 36 1:13:25  
21. Kim Colle F 30 1:02:08  78. Donnie Adams M 47 1:13:31  
22. Victor Birch M 41 1:02:13  79. Harriet Callahan F 54 1:13:58  
23. Terry Wilde M 47 1:02:27  80. Timothy Ladner M 41 1:14:14  
24. Wesley Fulmer M 24 1:02:51  81. Jennifer McClurg F 28 1:14:27  
25. Andy Batten M 25 1:03:04  82. Lara Rickard-White F 33 1:15:46  
26. Teddy Lopez M 25 1:03:11  83. Susan Opelka F 46 1:16:15  
27. Shea Cahill M 30 1:03:19  84. Hank Willie M 46 1:16:16  
28. Larry Price M 51 1:03:40  85. Roy Shubert M 42 1:16:31  
29. Mike Sunseri M 53 1:03:41  86. Michael Flora M 48 1:16:44  
30. Justin Schnlan M 19 1:03:44  87. Lisa Wood F 43 1:16:52  
31. Melissa Mattison F 31 1:03:55  88. Stanley Luke M 62 1:16:56  
32. Jerry Cohn M 37 1:04:03  89. Susan Kujawa F 31 1:17:13  
33. Keith Johnson M 47 1:04:10  90. Erinn Carty F 25 1:17:20  
34. David Wilkinson M 27 1:04:14  91. Susan Holcomb F 52 1:17:24  
35. Irvine Bellanger M 51 1:04:21  92. Bill Geary M 41 1:17:32  
36. Trey Reinhardt M 31 1:04:30  93. Jennifer Clarke F 33 1:17:36  
37. Shaun Becker M 21 1:04:50  94. Wayne Armitage M 28 1:17:45  
38. Craig Earhart M 32 1:05:04  95. Cynthia Scarpero F 44 1:18:55  
39. Jimmy Hanser M 47 1:05:05  96. Robert Driskell M 37 1:19:39  
40. Greg Bowden M 32 1:05:12  97. Joseph Arretteig M 42 1:20:08  
41. Randy Sternberger M 41 1:05:13  98. Christine Seaworth F 22 1:21:38  
42. Bill Brady M 51 1:05:16  99. Janet Earhart F 51 1:22:14  
43. Larry Thompson M 42 1:05:24  100. Calvin Lewis M 42 1:22:16  
44. Jim Waguespack M 56 1:05:28  101. Michael Harrison M 52 1:22:48  
45. James Winter M 42 1:05:37  102. Danny Walton M 31 1:24:09  
46. Daniel Day M 39 1:05:58  103. Ray Parmer M 61 1:24:22  
47. Gary Beeler M 54 1:06:15  104. Jim James M 28 1:27:26  
48. Frank Pavlov M 47 1:06:31  105. Ross Layton M 61 1:28:26  
49. Michelle Portillo F 34 1:06:40  106. Terri Weller F 50 1:29:08  
50. Mike Babin M 41 1:06:45  107. Marian Berkin F 62 1:29:54  
51. Daniel Wernz M 50 1:06:51  108. Jeannie Cohn F 39 1:34:36  
52. Jamie Ramoneda F 38 1:07:06  109. Jackson Wilde M 13 1:41:59  
53. Kerry Mullin F 45 1:07:36  110. Ann Wilde F 31 1:42:08  
54. Lionel Miller M 55 1:07:44  111. Harold Buchman M 59 1:45:55  
55. Cynthia Naquin F 45 1:08:10  112. Bonnie Ketterman F 46 2:01:53  
56. Moe Bode M 30 1:08:26  113. Gail Walker F 51 2:01:56  
57. John Helm M 56 1:08:46  
Overall male
Michael Brown 0:53:46
Richard Smith 0:54:28
Pete Prichard 0:54:35
Masters male
Steve Chatters 0:57:49
Mountain Bikes male
Victor Birch 1:02:13
Andy Batten 1:03:04
Overall female
Kristin Vergunst 1:00:07
Britta Marks 1:00:42
Kim Colle 1:02:08
Masters female
Kerry Mullin 1:07:36
MALE AGE GROUPS
13-18
Adam Johnson 1:00:00
Brett Babin 1:12:05
Jackson Wilde 1:41:59
19-24
Wesley Fulmer 1:02:51
Justin Schnlan 1:03:44
Shaun Becker 1:04:50
25-29
Jeb Berry 0:59:36
Teddy Lopez 1:03:11
David Wilkinson 1:04:14
30-34
Paul Bodet 0:55:02
Robert Scott 0:56:19
Shea Cahill 1:03:19
35-39
Chris Ready 0:55:52
Tony Burrell 0:57:58
Jerry Cohn 1:04:03
40-44
Ed Wheeler 1:00:21
Danny Cook 1:00:21
Mike Scardino 1:00:30
45-49
Glenn Gulotta 1:00:39
Terry Wilde 1:02:27
Keith Johnson 1:04:10
50-54
Terry Bailey 0:58:30
Bob Clark 1:01:35
Larry Price 1:03:40
55-59
Jim Waguespack 1:05:28
Lionel Miller 1:07:44
John Helm 1:08:46
60-64
Stanley Luke 1:16:56
Ray Parmer 1:24:22
Ross Layton 1:28:26
FEMALE AGE GROUPS
19-24
Christine Seaworth 1:21:38
25-29
Jennifer McClurg 1:14:27
Erinn Carty 1:17:20
30-34
Melissa Mattison 1:03:55
Michelle Portillo 1:06:40
Ellisa Brown 1:13:14
35-39
Jamie Ramoneda 1:07:06
Shaun McKee 1:13:25
Jeannie Cohn 1:34:36
40-44
Jeannie Cook 1:09:12
Wendy Lucas 1:13:23
Lisa Wood 1:16:52
45-49
Cynthia Naquin 1:08:10
Susan Opelka 1:16:15
Bonnie Ketterman 2:01:53
50-54
Harriet Callahan 1:13:58
Susan Holcomb 1:17:24
Janet Earhart 1:22:14
60-over
Marian Berkin 1:29:54